Velkoplošný tisk - technologie

 

Profesionální velkoformátové tiskárny EPSON pro fotorealistický tisk, zařazené v systému STUDIO Professional. Tisk na role, listy i kašírované desky (!). Velmi snadné zakládání médií, vždy ze předu. Unikátní technologie MicroPiezo a MultiDot patentované firmou Seiko Epson Corporation. Epson Stylus PRO tiskárny jsou pro STUDIO Professional ve Fomei a.s. kalibrovány a profilovány jak pro high-end fotografickou reprodukci, tak pro rychlý produkční tisk velmi vysoké kvality

 

ILFORD STUDIO - EPSON STYLUS 11880 (64"/162cm)

• technologický vrchol současného LFP segmentu
• extrémní přesnost / nový screening algoritmus
• vysoká rychlost tisku s výbornou technickou kvalitou
• podporuje šířku médií až 162,5 cm
• nové inkoustové tiskové hlavy EPSON MicroPiezo s technologií MultiDot (proměnný objem kapiček)
• 360 trysek na jednu barvu s plně automatickou diagnostikou
• tiskové rozlišení až 2 880 x 1 440 dpi, rozlišení 1440 x 720 dpi s funkcí MultiDot
• rozlišení 720 x 720 dpi s funkcí MultiDot pro grafickou produkci
• NO-BRONZING systém UltraChrome K3 Vivid Magenta
• současná přítomnost Photo i Matt černého inkoustu - špičková reprodukce i na Fine-Art média
• masivní barevný gamut a obrazová stálost


Jedním z rozhodujících důvodů, proč právě tiskárna Epson Stylus PRO tvoří výstupní zařízení systému STUDIO Professional, je její vynikající a nedostižná stabilita parametrů v čase. A to jak krátkodobá, tak především dlouhodobá. A dalším důvodem je vynikající dlouhodobá stabilita pigmentových inkoustů UltraChrome K3 Vivid Magenta. Jinými slovy, určitá fotografie reprodukovaná ve STUDIU Professional před rokem bude reprodukována zcela shodně dnes.


Studio Canvas matte ( plátno ) Je jasně bílé matné fotoplátno na bázi bavlny a polyesteru příjemné na dotyk. Excelentní výsledky při aplikaci UV ink-jet spreje HERMA nebo vodou reditelnými laky. Doporučujeme vypínat na obrazové rámy případně nalepit na pevnou podložku.

Studio Canvas glossy (plátno ) Je lesklé fotoplátno na bázi bavlny a polyesteru. Materiál vhodný pro reprodukce uměleckých pláten vytvořených technikou olejomalby. Doporučujeme vypínat na obrazové rámy případně nalepit na pevnou podložku.

Studio Canvas pure (plátno ) Je čistě přírodní, krémově bílé bavlněné fotoplátno s režnou rubovou stranou. Materiál vhodný zejména pro reprodukce historických fotografií a tisků. Doporučujeme vypínat na obrazové rámy případně nalepit na pevnou podložku.

Studio Gloss G195 je konvenční lesklý voděodolný povrch pro technickou fotografii. Vhodný především jako proofing paper nebo jako médium k laminaci a kašírování.

Studio Fine Art Weave Je buničitý materiál s hrubou texturou. Exkluzivní povrch předurčuje tento materiál pro adjustaci bez krycího skla - nalepené na podložce a v rámu. Fotografie na tomto materiálu působí neopakovatelným dojmem fotografie na ručním papíru. Materiál na bázi bavlny

Studio Fine Art matte Je umělecký buničitý materiál s matným povrchem a velmi jemnou texturou. Tento akvarelový papír představuje špičku dané třídy, speciální potah zaručuje prvotřídní reprodukci. Vhodný pro barevnou i ČB uměleckou fotografii

Studio Glossy SA Vinyl Je lesklá samolepka s prvotřídním barevným gamutem a hustotou zčernání. Lesklý vinyl potažený nanoporézní vrstvou na lícové straně a čirou akrylovou tlakocitlivou samolepkou s krycím papírem na straně rubové. Samolepka je dobře odnímatelná – nezanechává stopy lepidla. Vhodné pro fotografii a výrobu posterů, signage, etiket… Výstupy ze STUDIA Professional na tomto materiálu určené pro venkovní použití doporučujeme vždy laminovat fóliemi Protac

Studio matt SA Vinyl Je matná samolepka. Jedná se o matný vinyl potažený nanoporézní vrstvou na lícové straně a čirou akrylovou tlakocitlivou samolepkou (permanentní) s krycím papírem na straně rubové. Pro dlouhodobé venkovní aplikace doporučujeme grafiku laminovat fóliemi Drytac Protac.

Studio gloss 250g Je konvenční lesklý voděodolný povrch vhodný pro technickou, portrétní i všeobecnou fotografii. Vhodný též jako proofing paper. Snadná laminace.

Studio pearl 255g Je jeden z nejvyhledávanějších RC materiálů s luxusním pearl povrchem tolik oblíbeným jak fotografy, tak grafickými studii. Vzhledem k jedinečné struktuře povrchu se nedoporučuje tento materiál laminovat.

Studio Satin Banner Textile 115g Je bílá polyesterová textilie určená především pro výrobu bannerů. Polomatný povrch typu satin. Pro dlouhodobé indoor (vnitřní) a krátkodobé outdoor (venkovní) aplikace. Výborná voděodolnost při použití pigmentových inkoustů.

Matt banner 130g Je bílý polypropylenový film určený pro výrobu bannerů. Zcela matný povrch neodrážející žádné odlesky. Pro dlouhodobé venkovní aplikace doporučujeme grafiku laminovat fóliemi Drytac Protac.

Gold Fibre Silk 310 Představuje jedinečný barytový materiál s obrovským rozsahem denzit a barev. I přes unikátní jemnou texturu poskytuje naprosto výjimečnou hranovou ostrost, kterou nelze najít u žádného jiného druhu inkjet média. To je dáno použitím high-end vláken ve vrstvě přijímající inkoust. Gold Fibre Silk 310 je krémově bílý (barevně neutrální, bez nádechu), protože neobsahuje žádná chemická bělidla. A proto je také vhodný pro dlouhodobou archivaci fotografií.

 


FOMEI REAL Gloss G265 Je mikroporézní fotografický papír nejvyšší kvalitativní třídy s RC podložkou. Poskytuje vysoký lesk při středně vysoké gramáži. Toto médium je kompatibilní jak s pigmentovými, tak dye-based inkousty nasazenými jak v piezo, tak termálních inkoustových tiskárnách. Grafika je okamžitě po výtisku suchá a otěru odolná.Fomei REAL Gloss G265 je vhodný pro high-end fotografické reprodukce a pro digitální nátisky, a to díky přirozené bělosti, která odpovídá požadavkům následujících norem: ISO 12647-2 (ofset) / 12647-6 (flexo) / 12647-4 (hlubotisk).Přirozená “Fogra certificated” bělost, vysoká max. denzita a extrémní odolnost proti degradaci UV a světelným zářením zaručují, že materiál Fomei REAL Gloss G265 poskytne saturované barvy, hranovou ostrost a dlouhodobou obrazovou stálost reprodukcí.

FOMEI REAL Velvet G265 Je mikroporézní fotografický papír nejvyšší kvalitativní třídy s RC podložkou. Poskytuje vysoký lesk při středně vysoké gramáži. Toto médium je kompatibilní jak s pigmentovými, tak dye-based inkousty nasazenými jak v piezo, tak termálních inkoustových tiskárnách. Grafika je okamžitě po výtisku suchá a otěru odolná.Fomei REAL Gloss G265 je vhodný pro high-end fotografické reprodukce a pro digitální nátisky, a to díky přirozené bělosti, která odpovídá požadavkům následujících norem: ISO 12647-2 (ofset) / 12647-6 (flexo) / 12647-4 (hlubotisk).Přirozená “Fogra certificated” bělost, vysoká max. denzita a extrémní odolnost proti degradaci UV a světelným zářením zaručují, že materiál Fomei REAL Gloss G265 poskytne saturované barvy, hranovou ostrost a dlouhodobou obrazovou stálost reprodukcí.

Superior Graphic Matt Paper 120g Je ekonomický otěru odolný materiál kompatibilní s dye-based i pigmentovými inkousty. Především pro CAD/GIS aplikace. Vysoká bělost, nadstandardní saturace barev a ostrost kresby v dané třídě médií.Laminace do šíře 104 cm - studená laminace

PrintShield PopUp R9 Sand matt studená laminace s krystalickým povrchem pro podlahovou grafiku, rollupy,výstavní systémy; certifikát R9 (protiskluzový povrch). Použivaná i pro fotografie, které se umísťují v prostorech, kde by mohlo docházet k nežádoucím reflexím (zrcadlení). Fotografie zalaminovaná v tomto materiálů nevykazuje žádné odlesky !!! Indoor/outdoor aplikace, vysoký stupeň UV ochrany.

Protac Lustre UV 75µ (3.0 mil) Je reflexe rozptylující PVC (vinyl) laminační fólie 50µ s velice nízkým leskem potažená solventní akrylovou samolepkou 25µ. Pro fotografické obrazy s vysokým rozlišením. Vhodná pro laminaci jak vinylových, tak RC ink-jet médií. Indoor/outdoor aplikace, vysoký stupeň UV ochrany.

Protac glossy UV 75µ (3.0 mil) Je luxusní lesklá fólie dodávající laminované grafice gradaci a hloubku. UV odolná PVC (vinyl) 50µ (2.0 mil) fólie potažená solventní akrylovou samolepkou 25µ (1.0 mil). Indoor/outdoor aplikace, vysoký stupeň UV ochrany.

Protac Linentex UV 125µ (5.0 mil) Je luxusní reliéfní lesky neodrážející PVC (vinyl) laminační fólie 100µ potažená solventní akrylovou samolepkou 25µ. Vhodná pro fotografii a grafiky, kde je žádoucí docílit nevšedního texturovaného vzhledu. Indoor/outdoor aplikace, vysoký stupeň UV ochrany.

Oboustranné podlepovací fólie MediaTac Je 13µ (0.5 mil) polyesterový nosič oboustranně potažený permanentní vodnou akrylovou samolepkou. Krycí vlhkuodolný papír 100gsm. Vhodný pro přípravu kašírovacích desek nebo nalepení výtisků na hladký či pěnový substrát. Indoor aplikace.

Všechny materiály jsou vodostále tzn. vodou je nelze rozmazat. Tuto vlastnost můžete využít např. pro udržbu plátna, které se nedává pod sklo a bez problému můžete svůj obraz při velkém úklidu "osprchovat".