FAQ - Často kladené otázky

Jakým způsobem tisknete fotografie a jakým procesem ?

Fotografie tiskneme klasickou fotochemickou metodou RA 4. Vytištěna fotografie je stejná jako fotografie zhotovená z filmu na klasickém minilabu. Fotografie bude mit stejnou barevnou stálost a rovněž i kvalitativní parametry.

Jaké rozměry fotografií a na jaký druh papíru tisknete fotografie ?

Fotografie tiskneme od vizitkového formátu 5x9 cm až po maximální rozměr 25x38 cm a to ve všech rozměrech na lesklý papír. Mat pouze do formátu 21x30 cm.

Jaké jsou výsledné rozměry fotografií ?

90% digitálních fotoaparátů požívá snímací prvek v poměrem stran 4:3 a ne 3:2 což je poměr kinofilmového políčka tzn. že výsledný rozměr fotografie není např. u formátu 10 x 15 cm přesně tento rozměr, ale my vždy dodržujeme rozměr menší a to 10,2 cm, 15,2 cm a 30,2 cm a druhý rozměr je vždy dopočítán na poměr 4:3 popř. na takový jak jsou připraveny data pro tisk fotografií.

Necháváte u fotografií bílé okraje ?

Ne, fotografie jsou vždy ořezány na obraz pouze u velkých formátů 20x30 cm a větší necháváme na přání zákazníka bílé okraje pro možnost použití fotografie do rámečku.

Jak dlouho trvá zhotovení fotografií ?

Fotografie standardně zhotovujeme do 24 hod. od přijetí objednávky poté jsou distribuovány dle přání zákazníka buď na výdejní místo nebo dalšími způsoby doručení (dobírkou, kurýrní službou atd.)

Zhotovujete také fotografie expresním způsobem ?

Fotografie zhotovujeme expresním způsobem a to na počkání nebo nejpozději do 1 hodiny a to bez jakýchkoliv příplatku, platíte jenom cenu fotografií.

Jakým způsobem lze zadat fotografie k vytištění ?

Svá data ke zhotovení fotografií k nám můžete předat několika způsoby :
osobně na naší provozovně na ulici Poděbradová 109, 702 00 Ostrava
e-mailem na adresu tisk@gradiva.cz. Svá data můžete také zaslat na nosiči dat k nám na provozovnu na adresu Poděbradova 109,702 00 Ostrava
prostřednictvím FTP serveru - více info najdete v sekci Internetová fotografie

Svá data k nám můžete předat na jakémkoliv typu paměťového média, které používají současné fotoaparáty a rovněž na CD, DVD, Flash disk, paměťová karta.

Je třeba fotografie před objednáním zvlášť upravovat ?

Není potřeba, všechny fotografie, které jsou u nás vytištěny procházejí předtiskovou úpravou, kde u každého snímku provádí potřebné korekce, tak aby bylo při tisku dosaženo maximální kvality tištěné fotografie. Pokud si upravy nepřejete zadejte tuto informaci při zadávání zakázky.

Na jaký druh papíru tisknete fotografie ?

Fotografie tiskneme na papír FUJI Profesional digital paper a FUJI CRYSTAL ARCHIVE v provedení lesk nebo mat a to ve všech formátech fotografií.
Jakým způsobem mohu provést úhradu za své zhotovené fotografie ?

Vaše fotografie můžete uhradit v hotovosti při převzetí na naší provozovně, také můžete využít platbu přes e-banku popř. platbu předem na základě vystavené faktury, kterou je Vám zasleme e-mailem.

Kde se mohu obrátit v případě jakýchkoliv problémů ?

Vaše dotazy rádi a neprodleně odpovíme na telefonních číslech 596 128 382 nebo na hot-line lince (+420) 736 627 057 popř. na e-mailu tisk@gradiva.cz nebo na adrese zpracovatele Gradiva a.s., Poděbradova 109, 702 00 Ostrava.

Kde mohu uplatnit případnou reklamaci zakázky ?

Vaší reklamaci můžete uplatnit  na adrese naší provozovny. Vaše reklamace bude vyřízena v souladu s reklamačním řádem, který je součástí obchodních podmínek dostupných na našich webových adresách.