Fotoreportáže

 

Colours of Ostrava zahájily svůj letošní ročník, podle všeho v lecčem zlomový, jednoznačně úspěšně. Návštěvnost trhala rekordy. Počasí proměnlivé, ale dalo se to vydržet :-)
Reportáže z jednotlivých dnů - čtvrtek, pátek, sobota, neděle

 

Kamion s nadměrným nákladem havaroval večer v Ostravě na dálnici D1. Vyprostit se jej podařilo až druhý den po poledni. Vinou nehody v Ostravě a na Opavsku kolabovala doprava. Uzavřen byl i most na hlavní trase mezi Ostravou a Hlučínskem či Opavou. 

 

Při naší práci se musíme pohybovat i trochu výš něž jiný smrtelník. Tato práce byla ve výškách 0-130. Docela jsem si to užíval. Škoda že to bylo už docela pozdní odpoledne :-). No uznejte, není to pěkný výhled. Snímky jsou pořízeny z modrého jeřábu (max.130m).


Generální ředitel Vítkovice Machinery group a.s. ing. Jan Světlík  představil novinářům a odborné veřejnosti "Továrnu třetího tisíciletí - rychlokovárna". Jedná se o projekt za 2 mld Kč a při zhlédnutí fotografií nebudete věřit že se jedná o hutní provoz. Krátkou reportáž můžete shlédnout v naší fotogalerii. V rámci představení nové výrobní haly byla i krátká exkurze do oblasti "Dolních Vítkovic.

Poslední víken v záři hostilo Mošnovské letiště největší leteckou akci ve střední evropě. Na dnech NATO se představilo velké množství letecké i pozemní techniky. Tato reportáž vznikla asi v průběhu 5-ti hodin, po kterou jsem se zde pohyboval. Poté jsem musel letět na hokej :-). Fotečky si můžete prohlídnout v této fotogalerii

 

Od pondělí 26. září 2011 se na našich kolejích bude prohánět kromě českých drah i soukromý dopravce Radim Vančura ve vlacích označované jako RegioJet. Budou tyto vlaky konkurencí pro české dráhy ? Reportáž ze zkušebních jíz pro novináře su můžete prohlédnout na tomto odkazu


Za příjemného podzimního rána rybáří z Frýdku Místku a okolí provedli výlov rybníka Arnošt. Pěkné počasí přitáhlo k rybníku několik desítek návštěvníků, kteří si mohli zakoupit "rybičku" z výlovu. Fotografie z této reportáže jsou publikovány v týdeniku "Sedmička".  Reportáž z výlovu můžete shlédnou v této fotogalerii

 

  Cvičení hasičů na simulované hromadné dopravní nehodě 10-ti osobních aut na dálnici D1 u Hladkých životic mohli shlédnout novináři. U nedody zasahovalo několik požárních jednotek z okolí a Ostravy, letecká záchranná služba a pozemní zaáchranné jednotky.
Reportáž ze zásahu můžete shlédnou v této fotogalerii

 

 K zajímavostem fotografického řemesla patří i letecké snímkování. Za poslední měsíc jsem při leteckém snímkování strávil ve vzduchu přes 4 hodiny a v naší 

fotogalerii najde několik ukázek z tohoto lítání.

 

 Dnes byla slavnostně zahájená sériová výroba modelu Hyundai i30 v nové továrně Hyundai Motor Manufacturing Czech, s.r.o. v Nošovicích na Frýdecko-Místecku za přítomosti ministra průmyslu Martina Římana, hejtmana moravskoslezského kraje Evžena Tošenovského a generálního ředitele Kim Ok-čo. Určitě je v továrně mnoho na vidění a za necelé tři hodiny se nedalo nafotit vše. Určitě by stalo za to se zde nastěhovat na několik dnů a myslím, že by bylo pořád co fotit. Byl to opravdu zažitek a pastva pro oči.